Two Color 60pcs/Minute Tube Screen Printing Machine For Plastic Bottle
Productdetails:
| Plaats van herkomst: | Dongguan China |
| Merknaam: | SENNY |
| Certificering: | CE SGS |
| Modelnummer: | SR1522 |
Betalen & Verzenden Algemene voorwaarden:
| Min. bestelaantal: | 1 ST |
|---|---|
| Prijs: | negotiable |
| Verpakking Details: | multiplex pakket |
| Levertijd: | een maand |
| Betalingscondities: | T/T |
| Levering vermogen: | 10 stks /maand |
|
Gedetailleerde informatie |
Productomschrijving
2-Color Automatic Tube Screen Printing Machine For Plastic Pen-Holder And Needle Tubing
Technical specification:
| Model | SR1522 |
| Min. cylindrical-container diameter | Φ9mm |
| Max. cylindrical-container diameter | Φ20mm |
| Min. container height | 20mm |
| Max. container height | 110mm |
| Max. screen frame size | 400X250mm |
| Max. printing speed | 3600pcs/hr |
Product Features:
1. SR1522 2-color automatic screen printing machine for plastic pen-holder and needle tubing,having auto-feeding function,electrostatic dust removal function,flame treatment function, 2-color printing with double- printing head,the frame board floats off the net,UV curing function.
2. With touch panel,it is easy to realize the man-to-machine dialogue,and it also has complete warning system
3. Suitable for plastic, glass, metal materials
Printing samples:
![]()
![]()




